Petice tisíc podpisů

Zodpovídat se budu přímo Vám.

Přímá zodpovědnost za 1.000 podpisů

Abych se mohl voleb zúčastnit, potřebuji i Váš podpis. Jen když získám 1.000 podpisů, mohu voličům nabídnout každodenní práci pro naše město – zodpovídat se budu přímo Vám, ne politické straně. Přes 100 podpisů již mám. Každý další podpis je však důležitý a odvděčím se za něj i pomocí.


Jak se podepsat?

Podpisy pro nezávislého kandidáta do Senátu je nutné sbírat na papírové archy (PDF k vytištění), podobně jako při volbě prezidentské. Využít můžete tyto možnosti:

1. Podepsat se můžete přímo na vybraných místech v Brně

Prodejna Rejoice v běžné otevírací době
»   Adresa: Gorkého 28 (Brno - střed)

Prodejna dětská obuv U Kačenky v běžné otevírací době
»   Adresa: Merhautova 61 (Brno - Černá pole)

2. Vytiskněte si sami podpisový arch

»   PDF k vytištění
Rád si u Vás podepsaný arch osobně vyzvednu a poděkuji Vám. Pokud pracujete v kancelářské budově nebo továrně, můžete po domluvě nechat arch v zalepené obálce na mé jméno k vyzvednutí na vrátnici či recepci. Do 48 hodin není pro mě problém zajistit jeho vyzvednutí prakticky kdekoli v Brně. Podepsaný arch můžete také odevzdat na sběrných místech (výše) nebo poslat poštou i zpět na moji adresu.
»   Adresa: Lukáš Berta, Těsnohlídkova 8, 613 00 Brno


Může se podepsat každý?

Platný podpis mi může věnovat pouze ten, kdo má trvalé bydliště v některé z těchto městských částí:

»   mapa


Bezpečný podpis – Může být podpis zneužit nebo zveřejněn?

Je nutné rozptýlit všechny obavy. Váš podpis slouží pouze k tomu, abych se mohl účastnit voleb. Ve volbách můžete volit jakéhokoli jiného kandidáta, i když podepíšete můj arch. Váš podpis je rovněž důvěrný. Podepsané archy jsou po kontrole uloženy v uzamčeném trezoru, kde čekají na předání příslušnému úřadu společně s volební přihláškou. Vaše jméno nebude zveřejněno nikde na mých stránkách.


Vaše snaha se mi líbí - Mohu Vám pomoci i jinak než podpisem?

Určitě. Sdílejte tento článek, nebo další mé příspěvky. Řekněte o mě ostatním. Každý podpis a hlas se v demokracii počítá. Na každém z nás totiž záleží. Jednotlivec samozřejmě máloco změní, ale aktivita a spolupráce dokážou společně skutečné divy – představte si mraveniště nebo včelí úl; každá včela i mravenec jsou sami bezmocní, ale společně dokáží zbudovat velké dílo. Funkční demokracii tedy nezachrání sebelepší politik (ani já ne), protože jediným řešením jsou aktivní lidé. Společnost jako celek, kde se většina zajímá o to, co se děje kolem. Hlídací psi demokracie tak nemohu být jen novináři, ale aktivní občané, kteří řeší i svět za jejich vlastním domácím prahem.

Slušnost v politice – Skromnost v životě – Porozumění lidem a jejich problémům

Nezávislý kandidát do Senátu za Brno

Lukáš Berta

píše blog Svobodná vlaštovka